Czarujące miasto Lwów

Lwów to miasto znajdujące się w zachodniej części Ukrainy. Obecnie wycieczki do Lwowa cieszą się ogromną popularnością. Jest wiele powodów, dla których jest tak chętnie odwiedzany przez polskich turystów. Jednym z nich jest łatwość w komunikacji.


Jeszcze w okresie międzywojennym Lwów leżał w granicach państwa polskiego. Wielu mieszkańców Lwowa, działających tam przedsiębiorców, sprzedawców oraz przewodników mówi po polsku. Nie wynika to jedynie z faktu, że opłaca się im uczyć polskiego. Wielu ludzi wyniosła znajomość języka z domu. Ich dziadkowie i babcie wciąż pamiętają czasy, gdy na ulicach Lwowa mówiło się głównie po polsku. Nie będziemy mieć najmniejszego problemu w kontaktach z tamtejszymi autochtonami. To dla wielu turystów ważna, jeśli nie najważniejsza sprawa.
Lwów, chociaż jest miastem zlokalizowanym na terenie innego państwa i przez to odmienny od tego, do czego przywykliśmy w polskich miastach, posiada również wiele podobieństw. Wielu zwraca uwagę na to jak bardzo lwowskie ulice są podobne do ulic stolicy małopolski Krakowa. Rzeczywiście oba miasta są do siebie, pod względem architektonicznym, bardzo podobne. Oglądając zdjęcia z wysokości, niewprawne oko może pomylić je ze sobą. Wyjeżdżamy więc poza granice Polski, ale będąc we Lwowie możemy poczuć się jak u siebie. Napotkamy nie tylko ludzi mówiących tym samym językiem, ale odnajdziemy też wiele innych zbieżności. Przykładowa strona z ofertą wycieczek na Ukrainę – www.kresy.com.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak się do Lwowa dostać oraz ile będzie kosztować nas pobyt w tym pięknym mieście. Połączeń pomiędzy polskimi miastami, a największym miastem zachodniej Ukrainy jest wiele. Od połączeń autokarowych przez pociągi po, najwygodniejsze, przeloty samolotem. Lot z centrum Polski do miejsca docelowego może trwać krócej niż dwie godziny. Jest to więc dobry kierunek dla turysty, który nie lubi marnować czasu w długiej podróży.

Oczywiście największym atutem Lwowa jest to, że aby zamieszkać w nim w komfortowych warunkach i go zwiedzić nie musimy wydawać dużych pieniędzy. Miasto oferuje europejski standard pobytu w znacznie niższej cenie niż w innych miastach europejskiego środka. Posiłki są stosunkowo niedrogie, a kuchnia ukraińska równie syta co polska, skora do wydzielania dużych porcji, sprzyja biesiadowaniu.
Lwów jest wspaniałym, starym miastem, które warto odwiedzić przynajmniej raz.